Neden Biz?

Eflatun Akademi, dinlemeyi, anlamayı, çözüm üretmeyi ve doğru bilgiyi destekleyerek aktarmayı ilke edinmiş deneyimli kurucularıyla sana daima yol gösterici olacaktır.

Seçkin öğretmen kadromuzla sana ayrıcalıklı eğitimler sunuyoruz. Burada kendini keşfedecek, dönüşüme başlayacaksın. Eflatun Akademi’nin atmosferinde, mesleki ve kültürel yaşamının şekilleneceği bir deneyim seni bekliyor.

Sana daha çok vakit ayırmak istedik. Bu yüzden dersliklerimizi özel eğitim standartlarıyla sınırladık. Her branş için ayrı öğretmenlerimiz heyecanla seninle tanışmayı bekliyor.

Teori eğitimleri: Bilgi, en büyük hazinen ve güvenebileceğin bir okyanus olacak. sıra dışı eğitim kaynaklarımıza ulaşabilirsin.

Atölye eğitimleri: Uygulama pratikleri için son teknoloji cihazlarımız ve profesyonel ürünlerimizle gelişimini yüksek düzeye ulaştırabilirsin.

Akademi tecrübemiz, geniş hizmet seçeneklerimizde güvenebileceğiniz bir konfor sağlar. Çünkü biz her zaman en iyileriyle çalışırız.

İnsanların, kendilerini keşfetmelerindeki yolculuklarında sevdiği işleri mesleğe dönüştürürken geleceklerini dizayn etmelerine yardımcı olmak. 

İlkeli eğitimler ışığında bireye ve topluma saygılı, üstün nitelikli, değişime ve gelişime açılarak ürettiği bilgi kazanımlarını toplumun yararına sunmak. 

Seçkin hanımefendiler ve beyefendiler, her şeyin en mühim noktası başlangıçtır. ( Eflatun)

Eflatun'un Hikayesi

Platon veya Eflatun Antik Yunan Filozofu ve Bilgesi

İsmimizi Dünyada üniversite düzeyindeki ilk kurumlardan biri olan (ve bu kurumlara günümüzdeki adını veren) Akademi'nin (akademia) kurucusu olan ve düşünce tarihinde bir dönüm noktası teşkil eden Eflatunu onurlandırmak adına aldık.

Tarihin tanıklık ettiği ilk yüksek eğitim ve araştırma kurumudur. Hikâyesi de oldukça ilginçtir: Sicilya seyahatinden dönen platon, Aigina’da esir alınarak köle olarak satılmak üzere pazara çıkarılmıştır. Tesadüf eseri Elisli Phaidon'un (muhtelif kaynaklarda Arkhytas olarak geçer) fidyesini ödemesiyle özgürlüğüne kavuşmuştur.

Ardından arkadaşı olan Phaidon'a fidye borcunu ödemek istemişse de arkadaşı bunu kabul etmemiştir. Eflatun elinde kalan bu para ile Atina'da bir bahçenin çevresini çitlerle kapatarak derslikler inşa etmiş ve Akademia'yı kurmuştur.

İşte bu arsada kurulacak olan, Akademia tamı tamına 916 yıl ayakta kalacak (mö 387 - ms 529), birçok düşünür ve politikacı yetiştirecektir. Eflatun’un, sevgili hocası Sokrates’in ahlak görüşünden feyz alarak kadınların ve erkeklerin etik olarak eşit olduğu düşüncesiyle bu akademi kadın öğrencileri de kabul edecektir.

Felsefe ve bilim tarihindeki pek çok tartışmanın temellerini atan Eflatun felsefe tarihinin en etkili ismidir. İddialarının büyük bir kısmı bugün hâlâ önemini korumakta, tartışılmakta ve çoğu düşünceye katkı sunmaktadır. Çağdaşlarının aksine, eserlerinin tahminen hepsi günümüze kalabilmiş olan Eflatun genellikle kendi çevresinden (ya da kendi için önemli) karakterlerden oluşan, belirli bir mekânda ve zamanda geçen, bir konu etrafında insanların tartıştığı ve birbirlerine karşı argümanlar vererek iddialarını çürütmeye veya ispatlamaya çalıştığı, çeşitli şakalar ve göndermeler de içeren, tiyatro metinlerine oldukça yakın kurgusal diyaloglar yazmıştır.

MEZUNİYETİNİ KUTLUYORUZ

Mezun Olduktan Sonra Ne Yapacağız ?

Öğrencilerimiz, bilgi donanımlarını ve beceri seviyelerini geliştirmelerinin ardından, geleceklerini daha yüksek standartlara taşımalarında önemsediğimiz detay yeteneklerini tecrübeye dönüştürebileceğimiz bir meslek hayatı kazandırmaktır. Bu bağlamda karşılıklı referans içerisinde olduğumuz iş ortaklıklarımız sayesinde doğrudan çalışma hayatına katılabileceklerdir. Kendi işini kurmayı düşünen öğrencilerimiz ise kurulum aşamasında (konum belirleme, ruhsatlandırma, cihazlar, ürünler vb. ) Eflatun Akademi rehberliğinden faydalanabileceklerdir.